פולינומים, שורשים ופונקציות רציונליות (גליון מתנט 6)

שאלות 37,38,43,44,46

שאלות 37,38,43,44,46

by נעמה-יהודית אלה-בן-ליש -
Number of replies: 8

37- בסעיף ב' לא מציינים מאיזה מעלה צריך להיות הפולינום, אם הבנתי נכון לפונקציה ממעלה 2 יש רק שני שורשים אז איך אני יכולה להזין בתבנית הזו פונקציה שיש לה אינסוף שורשים? 

38- לא הבנתי למה התשובה הנכונה היא המצורפת ולא 

2^X כפול X-8 שזה שני שורשים של 0 ואחד של 8

בתשובה שיצאה נכונה זה כאילו יש X=8, X=8 , X=0 ולא כמו שביקשו שניים של 0 ואחד של 8.. אולי פספסתי משהו?  

43 - לא בטוחה שהבנתי למה אחד במינוס ואחת בפלוס בשורשים האם החוקיות היא שכאשר מאריך החזקה זוגי המינוס נשמר וכאשר מאריך החזקה אי זוגי אז המינוס לא נשמר? 

44 - שוב למה השורשים הם במינוס? לפי מה אני קובעת? 

46 - פתרתי בשלושה שלבים, ראשית כפלתי את גורמים הליניארים של השורשים הנתונים, שנית כפלתי ב X כי לפי מבנה הפולינום הבנתי שאין מקדם חופשי. לאחר מכן ראיתי מה האיבר שצריך להתאפס ויצא לי שאני צריכה לכפול ב X+5 ולכן השורש הקטן ביותר הוא -5 וזה נכון. יחד עם זאת, אני לא מבינה למה השורש הכי גדול אינו 7? הוא נתון ולמיטב הבנתי הוא הגדול ביותר לא? 

In reply to נעמה-יהודית אלה-בן-ליש

תשובה ל: שאלות 37,38,43,44,46

by מיכל קליינשטרן -

37: את יכולה להחליט מהי מעלת הפולינום (לכל היותר 2 אבל יתכן שלא, חלק מהמקדמים יכולים להיות אפס)

38: אני אבדוק. יתכן ויש טעות בשאלה.

43,44: יש כאן שימוש בוויטה. אני לא מבינה את השאלה שלך.

46: גם זה וייטה.

https://m.youtube.com/watch?list=PLW3u28VuDAHKW_atVPgvh6XwE0PaUpmsQ&v=hNiCK2tc8dc

In reply to מיכל קליינשטרן

היי לגבי שאלה 63, פתרתי ממש לפי הדרך שהייתה בסרטון ואפילו הצבתי אחרי זה לראות שזה נכון ועדיין לא יוצא לי נכון. 

מה אני מפספסת? 

בדקתי גם שוב את ההוראות של ההזנה במתנט נראה לי שאני בסדר מהבחינה הזו

תשובה ל: שאלה 63

by אלמוג אגסי -

פתרתי בעצמי כדי לראות אם יש בעיה ויצאה לי בדיוק אותה התשובה כמוך. עשיתי מכנה משותף ופתחתי סוגריים כדי לבדוק אם בכל זאת יש טעות וקיבלתי 4ax+4b)/(x+1)(x+3)*4) כך שה-4 מצטמצם ולא אמורה להיות טעות. התשובה שלך נכונה, כך שאו שיש טעות במתנט או שצריך להזין את זה אחרת.

by מיכל קליינשטרן -

38: אין טעות במתנט. תשלחי לי את הפיתרון שאת חושבת שהוא נכון ולא את מה ששלחת

In reply to מיכל קליינשטרן

בגלל שמבקשים פעמיים X שווה ל0 ופעם אחת X שווה לשמונה אז לדעתי התשובה היא X-8)X*X)

זאת אומרת X^3-8x^2

להבנתי התשובה הזו מתפרקת ל X=0 X=0 X=8

אבל התשובה הנכונה היא  X^3-16X^2+64X

והיא מתפרקת ל X=0 X=8 X=8

לגבי שאלה 37, אני לא מצליחה להזין שום דבר שיצא נכונה בפולינום עם אינסוף שורשים, ניסיתי לראות שוב את הסרטון הרלוונטי ולא מצאתי את התשובה, לאיזה פולינום ממעלה לכל היותר 2 יכול להיות אינסוף שורשים אם השורשים תלויים בגורמים הליניארים? יש פה איזה ניואנס שאני מפספסת כנראה

by מיכל קליינשטרן -

38: התשובה שלך נכונה ולא ברור לי למה במתנט לא התקבלה.

בדקתי אצלי (4 מריבוי 1 ואפס מריבוי 2 אבל זה אותו רעיון) וזה מקבל את התשובה הנכונה.

37: מה קורה כשכל המקדמים אפס?