שאלות כלליות

אוקטובר 2015

אוקטובר 2015

על ידי יעל הובר בתאריך
מספר תגובות: 9

2: איך ידעו שצריך להוסיף K=2 ? אמורים לזכור בעל פה כמה שווה פאי? וגם אם מוסיפים ל (pi/4)- את 2, מקבלים בקירוב 1.215 שזה לא בין 3 ו-6. 

5: באיזו שיטה עליי לפתור את האינטגרל הנתון? 

6: קראתי את ההסבר ועדיין לא הבנתי את השאלה. אשמח גם לעשות סדר באופן כללי: ישנם חישוב גבולות באינסוף (בחקירת פונקציות) וישנם גבולות מהצורה אפס חלקי אפס (בגבולות ונגזרות), הכללים הם לא אותם כללים? מהם הדגשים? ציפיתי בסרטונים ואני עדיין מאוד מתקשה להבין כיצד לפתור תרגילים של חישוב גבולות. 

7: מהו כלל לופיטל? 

13: שוב חשבון גבולות. כיצד פותרים את התרגיל? מה הכוונה "הביטוי זניח לעומת X כאשר מציבים (e בחזקת 10) ? 

14: כיצד ניתן לדעת שעלינו פשוט "לבחור" a1 ? 

16: מדוע a=-4.5 ו b=-0.5 ? מצרפת את דרך הפתרון שלי. בפתרון שכתבתי באחד הענפים הגעתי ל"אחד קטן\שווה ארבע" - מה זה אומר? שאין פתרון בענף זה? שיש אינסוף פתרונות? 

18: כיצד ניתן לדעת שאנו יכולים "לבחור" את הנעלמים? מדוע בתשובות (v=(1,6,-11 יצא לי פעמיים b=16, הטעות אצלי או אצלם? 

תודה רבה

בתגובה ל: יעל הובר

תשובה ל: אוקטובר 2015

על ידי מיכל קליינשטרן בתאריך

2:  חייבים לדעת ש- פאי הוא בערך 3.14.  מוסיפים ל (pi/4)- את 2 פאי ולכן הפיתרון המתקבל הוא בין 3 ו-6. 

5: תחילה יש לפשט בעזרת נוסחאות טריגונומטריות. למשל כזאת של קוסינוס זווית כפולה. 

6: בחישוב גבולות אנחנו מחפשים ״מה קורה״ לערך הפונקציה כאשר איקס ״מתקרב מאוד״ לערך מסויים. לפעמים רוצים להבין מה קורה לערך הפונקציה כאשר איקס ״גדול מאוד״ (שואף לאינסוף). הרבה פעמים פשוט כדאי לשרטט או להשתמש בכללים המוסברים בקליפים (חשבון גבולות). על מנת למצוא דוגמאות לפונקציות כדאי מאוד להכיר טוב את הפונקציות האלמנטריות (יש קליפ כזה) ולדעת להשתמש בהם. יש כאן טעות הקלדה בשאלה זו. צריך להיות חלקי איקס בריבוע. 

7:  כלל לופיטל לא בחומר אבל הגדרת הנגזרת כן. חפשי את הקליפ המתאים. 

13:  "הביטוי זניח לעומת X״ משמעו קטן ממש ממש ממש ממש .... מאיקס. הסבר מתמטי יותר תקבלו בקורס חדו״א. 

14: יש לך משוואה אחת עם שני נעלמים אז ניתן לבחור את אחד המשתנים. 

16:  a=-4.5 ו b=-0.5. בפתרון שכתבת באחד הענפים הגעת ל"אחד קטן\שווה ארבע" - זה אומר ״שיש אינסוף פתרונות״  כלומר הענף הזה נכון תמיד ואכן אם תוסיפי פתרון של ענף זה לפתרונות שלך תקבלי את מה שכתוב בהתחלה. 

18: תשלחי לי את דרך הפתרון שלך. אם יש לך 2 משוואות עם 3 נעלמים יש לך אפשרות לבחור אחד מהם. 

בתגובה ל: מיכל קליינשטרן

על ידי יעל הובר בתאריך

2: צריך לדעת גם כמה שווה e ?

5: מצרפת דרך פתרון. אשמח לעזרה כיצד להמשיך מכאן. 

6: אצפה שוב בקליפים על פונקציות אלמנטריות וחישובי גבולות ומשם אשאל שאלות. 

7: הסתדרתי תודה.

13: אפשר ללכת לפי העיקרון שהחזקה של x שווה במונה ובמכנה ולכן הגבול נקבע לפי המקדמים המובילים? (1\1=1). 

14,16: הבנתי תודה.

18: מצרפת דרך פתרון. 

תודה רבה

2: גם. בערך.

5: לא צריך אינטגרציה בחלקים. יש פתרון מלא לשאלה זו. תעקבי אחריו.

13: בערך. יש כאן גם עניין של איזו פונקציה שואפת מהר יותר לאינסוף.

18: התשובה שלך גם נכונה

על ידי יעל הובר בתאריך
מיכל אני מחזירה אותך לתשובות שכתבת לי כאן:

על ידי מיכל קליינשטרן בתאריך 9/10/2017, 18:00

5: כמובן שניסיתי לעקוב אחר הפתרון בתשובות, עדיין לא הבנתי. לא יודעת לפתור את האינטגרל של cos2x/2. ניסיתי להציב זהויות במקום cos2x ועדיין לא הצלחתי. כיצד להתקדם? 

6: צפיתי שוב בכל הקליפים על חשבון גבולות ופונקציות אלמנטריות, עדיין לא ברור לי (גם לאחר ההסבר בפתרון המבחן) כיצד עלי להגיע לפתרון של השאלה. מה לעשות מכאן? 

13: אם אי אפשר ללכת לפי מקדמים מובילים באופן מלא, כיצד לגשת לשאלה? איך פותרים? 

תודה רבה

5: האם את יודעת מהו האינטגרל של  cos(y)/2?

6: רוצים פונקציה שמחליפה סימן אז אם מכירים היטב את הפונקציות האלמנטריות יודעים שסינוס או קוסינוס היא פונקציה כזאת אבל לסינוס או קוסינוס אין גבול באיסוף (גם זה מהיכרות של גרף הפונקציה) בנוסף פונקציות אלו חסומות ולכן אם נחלק באיקס ששואף לאינסוף נקבל גבול שהוא אפס.

13: כרגע עם הידע שלכם זה מה שעליכם לעשות.

על ידי ליאור קאופמן בתאריך

היי יש לי גם שאלה לגבי 5 ו18.

ב18 האם ניתן לקחת את וקטור ה0 כאחד מ2 הוקטורים?

ב5, הפתרון שלי נראה שונה מהתשובה, האם הוא נכון?

צרופה WhatsApp Image 2017-10-08 at 20.35.30.jpeg
בתגובה ל: ליאור קאופמן

18: בדרך כלל לא ניתן לקחת את אפס אבל כנראה שבמבחן זה תשובה כזאת היתה מתקבלת.

5: יש לך טעות באינטגרציה בחלקים. שכחת לקחת את איקס בתוך האינטגרל של סינוס  2x

על ידי ליאור קאופמן בתאריך

ראיתי..

בקליפים נאמר שאין צורך לזכור את הזהויות אלא רק לזהותן.

האם בכל זאת צריך ללמוד אותן למבחן?