שאלות כלליות

ספטמבר 2015

ספטמבר 2015

על ידי יעל הובר בתאריך
מספר תגובות: 5

1. האם התשובה "(אחד עשרה כפול פאי) לחלק ב6 " לא תופסת? 

2. מדוע מתעלמים מהטנגנס שמחפשים את k? 

6: לא הבנתי איך בהסברים הגיעו למסקנה ש (A(x-1)(x-3 )= f(x ? לא הבנתי איך להגיע לפתרון.

7. כיצד מגיעים לפתרון? אין הסבר. האם (f(x)=(-5x)/(-1 זה נכון? 

8. נכתב בהסבר כי a הוא שליש מרחק בין 11 ל-5. כיצד ניתן לדעת זאת?

10. הצלחתי לפתור לפי ההסבר אבל לא ברור לי מדוע דרך הפתרון שלי לא נכונה? מצרפת דרך פתרון. 

11. לא הצלחתי לפתור ולא הבנתי את ההסבר. אשמח לעזרה.

13. לא ברור לי ההסבר.. אשמח לעזרה.

14. כיצד מגיעים לפתרון? אין הסבר.

16. בפתרון נכתב כי d=45 . המינימום של קוסינוס עלה ב35 והמקסימום של קוסינוס עלה ב55. d הוא האמצע בניהם? 

20. האם כתשובה סופית מספיק לכתוב v=u/sqrt93 ? או שיש לכתוב v=(5/sqrt93)*i+(8/sqrt93)*j+(2/sqrt93)*k ?

בתגובה ל: יעל הובר

תשובה ל: ספטמבר 2015

על ידי מיכל קליינשטרן בתאריך

1: התשובה "(אחד עשרה כפול פאי) לחלק ב6 " מתקבלת. 

2. לא מתעלמים מהטנגנס שמחפשים את k. מהו המחזור של טנגנס? 

6: כשמחפשים דוגמא לפונקציה כדאי לנסות פולינום שהוא פונקציה שקל לגזור ולעשות אינטגרל ועוד. ואז לשרטט או לפעול לפי הדרישות בשאלה.

7. הפיתרון שכתבת לא נכון. צריך להכיר את ההתנהגות של הפונקציות האלמנטריות (וההופכות שלהן) באינסוף ומינוס אינסוף.

8. תנסי לשרטט על ציר איקס מה המשמעות של אי השיוויונים

10. הנגזרת שכתבת ל  arccos לא נכונה.

11: תנסי לצפות שוב בקליפים 29-30 בפרק על נגזרות.

13. יש כאן החלפת משתנים וברגע שיש גבול מהצורה  סינוס איקס חלקי איקס כאשר איקס שואף לאפס זהו גבול ידוע ששואף לאחד.

14. עוקבים אחרי הדרישות אחד אחד. על מנת לקיים את הדרישה הראשונה נדרש שאחד הגורמים יהיה איקס פחות שמונה.

אבל מהדרישה השניה ברור שהוא לא יכול להיות רק זה אלא שעלינו לכפול בגורם נוסף. כאן אנחנו מקבלים גם את הדרישה האחרונה. יש פתרונות נוספים לאלו שכתובים כאן. תנסי למצוא עוד פתרון.

16. d הוא אכן האמצע בין 35 ל- 55 

20. מספיק לכתוב v=u/sqrt93 )( ?

(נערך על ידי מיכל קליינשטרן - הגשה מקורית: 8/10/2017, 16:13

בתגובה ל: מיכל קליינשטרן

על ידי יעל הובר בתאריך

2: המחזור של tan הוא פאי ולכן אם נציב k=4 נקבל 11.5 וזה לא בתחום. 

8: עדיין לא ברור, מצרפת ציור של הצירים. אשמח לעזרה. 

13: מדוע בהחלפת משתנים בהסבר כתוב שy שואף לאפס (במקום איקס לאחד כמו בשאלה) ? כיצד הפך ( sin(pi-y*pi  ל (sin(pi*y ?

14: פתרון נוסף:2^( 2x-16). אני צודקת? 

תודה רבה

2: נכון. ולכן לא מתעלמים מהטנגנס.

8: הציור מצויין. עכשיו את צריכה לחפש מה יהיה a על מנת שהתחומים יחתכו בנקודה אחת בלבד.

13: אם איקס שואף לאחד אז אחד מינוס איקס שואף לאפס.

14: הפתרון שלך לא מקיים את התנאי השני

בתגובה ל: מיכל קליינשטרן

על ידי יעל הובר בתאריך

2: אם 11.5 זה לא בתחום, k=4 נכון רק עבור סינוס. מדוע בכל זאת זה בסדר להשתמש בו? 

7: לא מצליחה להגיע לפתרון.

8: הבנתי תודה רבה. 

11: גם לאחר הסרטונים אני מבולבלת. עלי למצוא תחילה את g ? כי לא הצלחתי. 

13: לא מצליחה להגיע לפתרון.

14: למה? במה התנאי השני שונה מהראשון? שהאיקס שואף לשמונה הפונקציה צריכה לשאוף לאפס (11 כפול איקס מינוס 8=0 במצב בו איקס שואף לשמונה). 

תודה

2: מוסיפים 4 פעמים 2pi אם מסתכלים על המחזור של טנגנס זה כמו להוסיף 8 פעמים  pi

7: מהמספר 5 נרצה להחסיר פונקציה שהיא תמיד חיובית ושואפת לאפס כאשר איקס שואף לאינסוף. צריך שבראש יהיה לך כיצד נראה הגרף של הפונקציות האלמנטריות.

8: מצויין

11: את לא צריכה למצוא את g רק להשתמש בנוסחא שמוסברת בקליפים.

13: האם הבנת את הפיתרון המוסבר? יש כאן שימוש בזהויות טריגונומטריות (לכן צריך לדעת מה קורה על מעגל היחידה) ושימוש בגבול ידוע של סינוס איקס חלקי איקס כאשר איקס שואף לאפס. את הגבול הזה תוכיחו בהמשך אבל משתמשים בו בקליפ לחישוב הנגזרת של סינוס ומותר להשתמש בו.

14:אכן כך. אם נחלק את הפונקציה באיקס פחות שמונה נרצה שהביטוי ישאף ל 11 כאשר איקס שואף לשמונה והפונקציה שאת הצעת, אם נחלק באיקס מינוס שמונה ישאר לנו  4(x-8) שגבולו הוא אפס ולא 11