גבולות, נגזרות וחקירת פונקציות (גליונות מתנט 13+14)

גיליון 13, שאלות 4,13,17,25

גיליון 13, שאלות 4,13,17,25

על ידי ניצן ויסמן בתאריך
מספר תגובות: 3

הי מיכל

התקשתי בכמה שאלות עד עכשיו, אני חושבת שאולי החומר לא יושב מספיק טוב אז אם יש עוד המלצות מלבד לעבור שוב על הסרטונים ולעשות את התרגילים, אני אשמח.

שאלה 4 -הגעתי לזה ש exp(4)  כש X שואף ל פאי חלקי 5. לפי הבנתי הפונקציה exp אומרת להעלות את e בתוצאה של מה שבסוגריים ( במקרה זה 4) .
אולי אני טועה ? מצרפת צילום.

שאלה 13 - אשמח להכוונה איך לגשת לשאלה שכזו .. משהו פה מצליח לבלבל אותי.

שאלה 17 - עברתי על הסרטון עם הכללים כמה פעמים, ברור לי שצריך שתי פונקציות שסכום גבולותיהן שונה מ 65.
השאלה איך מהנדסים דבר כזה ? במה אני צריכה להתחשב בבניין הפונקצות ואם אני צריכה לדאוג שהן יהיו מוגדרות לאורך כל התחום בין מינוס אינסוף ל 65 או לא.

שאלה 25 - בשאלה 24 הצלחתי למצוא פונקציה כזו אבל היא באמת הייתה ליניארית. (10*(x-6)), איך אני אמורה לפתח את הפונקציה כד שתהיה בחזקה שונה ותתאים לשאלה זו או בונה אחת חדשה שתענה על הקיטריונים ולא תהיה ליניארית? חשבתי על להוסיף מספר או שבר כלשהו אבל אז זה יוצר בעייה עם המכנה. חשבתי על להעלות בחזקה וגם אז אני לא מצליחה ליצור פונקציה שתעמוד בקריטריונים .

עוצרת את ההתקדמות לפני מעבר לנגזרות כדי ליישב את החומר כמו שצריך.

אשמח לעזרה (:

תודה רבה

צרופה IMG-20171013-WA0042.jpg
צרופה IMG-20171013-WA0043.jpg
בתגובה ל: ניצן ויסמן

תשובה ל: גיליון 13, שאלות 4,13,17,25

על ידי מיכל קליינשטרן בתאריך

4: סינוס של אפס הוא אפס

13: האם את יודעת מהו הגבול של הפונקציה הנתונה כאשר איקס שואף לאפס?

17: למה דווקא 65?

25: מה יקרה אם במקום להכפיל את  x-6  ב 10 תכפילי בגורם שתלוי באיקס?

בתגובה ל: מיכל קליינשטרן

על ידי ניצן ויסמן בתאריך

תודה.

את 4,25 הצלחתי בעקבות ההסבר.( ב 4 הבלבול נבע מזה שהסתכלתי על הצירים במעגל היחידה במקום על ערכים.)

שאלה 13 - בעיקרון כשהפונקציה שואפת ל0, הגבול אמור להיות b. (לפי ההמשך הטבעי של הפונקציה)
ואז הערכים משני צידי הפונקציה שואפים ל b. לא ?

שאלה 17 - 65 כי זו הגרסא של התרגיל אצלי, מצרפת תמונה.

צרופה שאלה 17.png
בתגובה ל: ניצן ויסמן

על ידי מיכל קליינשטרן בתאריך

13: נכון מאוד. הגבול הוא b . אז האם יש מגבלה על b על מנת שיהיה גבול לפונקציה באפס?

17: באיקס שווה 65 צריכה להיות נקודת אי רציפות בשתי הפונקציות. אבל אם נחבר אותן הסכום יהווה פונקציה רציפה.