פורום תמיכה למורים

ציונים מסמסטרים קודמים מופיעים לסטודנטים אשר חוזרים על הקורס

תמונה של רומן קרייסרמן
ציונים מסמסטרים קודמים מופיעים לסטודנטים אשר חוזרים על הקורס
על ידי רומן קרייסרמן בתאריך 7/12/2017, 15:25

שלום,

היום שמתי לב לתופעה מאוד מוזרה שסטודנטים אשר עשו את הקורס לפני שנה, וחוזרים על הקורס, מופיע להם ציון על שיעורי הבית למרות שאנחנו עוד לא בדקנו את שיעורי הבית, ובעמודה שבה רשום תאריך עידכון הציון, כתוב שהציון עודכן לפני שנה (צירפתי קובץ של צילום מסך)...עכשיו זה עושה בלאגן בכל במערכת של ציוני הסטודנטים... האם אתם מודעים לבעיה זו ואיך אפשר לפתור אותה?

תמונה של אולגה צ'ונטונוב
תשובה ל: ציונים מסמסטרים קודמים מופיעים לסטודנטים אשר חוזרים על הקורס
על ידי אולגה צ'ונטונוב בתאריך 10/12/2017, 09:13

שלום רומן,

לא מדובר בבעיה, אלא בצורה שבה המערכת עובדת. המערכת מתוכננת לשמר את הציונים, ההגשות וכל מידע אחר על הסטודנט/ית, כל עוד הם רשומים לאתר הקורס.

בחלק מהקורסים הסטודנטים רשאים להעביר ציונים משנה קודמת והפונקציונאליות הזו מאפשרת זאת.

במידה ואינכם מאשרים העברת ציונים משנים קודמות - יש לכם שתי אפשרויות:

1. בתחילת הסמסטר, לפני שהתחילו ההגשות, ניתן לבצע איפוס קורס ולמחוק את ההגשות והציונים הישנים.

2. שכפול תיבות הגשה או יצירת תיבות הגשה חדשות: במקום להשתמש בתיבות של שנה שעברה, שמכילות את ההגשות והציונים, מומלץ לייצר תיבות חדשות נקיות, ללא המידע הישן (ניתן לשכפל את הקיימות וכך לשמר את ההגדרות).

בברכה,

אולגה

תמונה של רומן קרייסרמן
על ידי רומן קרייסרמן בתאריך 10/12/2017, 10:53

תודה רבה על התשובה, אבל כעת יש לי שתי שאלות:

1. איך אני אמור לדעת לעשות את זה בתחילת הסמסטר בעצמי? אני כבר מתרגל אחראי שנתיים ואף פעם לא נתקלתי בזה בעבר... כנראה שזה משהו חדש..

2. הסמסטר כבר התחיל, וכבר ניתנו ציונים על שתי הגשות שיעורי בית על ידי בודק התרגילים של הקורס, איך אני יכול לאפס את ההגשות מסמסטר שעבר מבלי למחוק את הציונים שכבר יש?

תמונה של אולגה צ'ונטונוב
על ידי אולגה צ'ונטונוב בתאריך 10/12/2017, 14:25

שלום רומן,

1. מידע על איפוס הקורס ומעבר סמסטר (יחד עם מידע נוסף הרלוונטי לשימוש במערכת ה Moodle) קיים באתר ההדרכה למרצים ומתרגלים. כמו כן, אני מסבירה על הנושא בסדנאות moodle למתרגלים חדשים, אותן אני מעבירה בתחילת כל סמסטר. לא מדובר בפונקציונאליות חדשה, זה היה כך גם בשנים קודמות. ייתכן שלא נתקלת בזה לפני כן כי אחד המתרגלים האחרים או המרצים ביצע את האיפוס או שהתיבות נוצרו בשנה קודמת ולא היה בהם מידע ישן.

2. במקרה שהסמסטר כבר החל ויש הגשות וציונים חדשים - איפוס איננו רלוונטי. מה שניתן לעשות הוא שכפול של תיבות עתידיות (כלומר אלה שטרם נפתחו לסטודנטים ואין בהן הגשות של שנה זו). שכפול של תיבה ייצור תיבה חדשה, זהה לקודמת מבחינת ההגדרות, אך ריקות מנתוני סטודנטים. את התיבות הישנות תוכל להסתיר או למחוק.

בברכה,

אולגה

תמונה של רומן קרייסרמן
על ידי רומן קרייסרמן בתאריך 10/12/2017, 15:48

1. אני מתרגל כבר 5 שנים ואף פעם לא עשיתי קורס מודל, אף פעם לא התבקשתי לעשות קורס מודל וגם לא הייתי מודע שיש קורס כזה... חבל מאוד שאתם לא מודיעים על דברים כאלו...

2. מה זה תיבה?

תמונה של אולגה צ'ונטונוב
על ידי אולגה צ'ונטונוב בתאריך 11/12/2017, 09:55

רומן שלום,

1. פרסום הסדנאות של המרכז לקידום הלמידה וההוראה נעשה דרך רשימות התפוצה של הפקולטות. כמו כן, אתה מוזמן לראות את לוח הסדאות הקרובות המעודכן כאן https://promoteach.net.technion.ac.il/workshops/. מתרגלים מוזמנים להגיע לכל סדנא שמעניינת אותם.

2. תיבה או תיבת הגשה היא פעילות moodle מסוג "מטלה" או "assignment" (באנגלית), אליה הסטודנטים מגישים את הקבצים שלהם. הסבר מפורט ניתן לראות כאן https://moodle.technion.ac.il/mod/page/view.php?id=429542.

בברכה,

אולגה

תמונה של רומן קרייסרמן
על ידי רומן קרייסרמן בתאריך 11/12/2017, 18:08

אוקיי, הבנתי!

תודה רבה!