שאלות תרגיל בית 0

שימוש בפקודת scp

שימוש בפקודת scp

על ידי אלינור גינזבורג בתאריך
מספר תגובות: 3

היי,

ניסיתי להעלות את הקבצים באמצעות פקודת scp. לפי מה שרשום בהוראות של הפקודה אני אמורה להזין

כמה שמודגש משמאל זה המסלול לקבצים במחשב שלי ומה שמודגש מימין זה המסלול לקבצים שאתם נתתם לנו.

כתבתי את הפקודה באופן בהבא:

ומה שהוא רושם לי בדיבאג זה:

מבדיקה באינטרנט היה רשום שהשורה הראשונה פחות בעייתית, ושזה קופץ בגלל בעיות אחרות, אבל אני לא מצליחה למצוא מידע על אף אחת מהשגיאות האחרות. בדקתי והתיקייה part1 ריקה, הקבצים לא הועלו.

אשמח להכוונה כיצד לרשום בצורה תקינה את הפקודה scp כדי להעלות את הקבצים או אם יש דרך אחרת לבצע את זה.

תודה רבה!

בתגובה ל: אלינור גינזבורג

תשובה ל: שימוש בפקודת scp

על ידי יורי פלדמן בתאריך

היי

למה את מנסה להעלות קבצים לתיקייה בחשבון mtmchk? זה לא ייצא. בנוסף, יש לך שגיאה במסלול (חסר b של 1819b)

עדיף תשתמשי כמו בדוגמאות למשל פה https://haydenjames.io/linux-securely-copy-files-using-scp/,

וגם שימי לב לאן את מנסה להעתיק את הקבצים. מסלול בחשבון שלך ייראה elinor@csl3.cs.technion.ac.il:~elinor/some/path/to/directory. שם המשתמש שלך מופיע פעמיים כי המופע הראשון (לפני ה-@) מציין את שם המשתמש בחיבור לשרת csl3 (הוא גם יבקש סיסמה) והמופע עם הטילדה מציין את תיקיית הבית שלך בשרת (אפשר להחליף ברק טילדה).

עוד משהו ובאופן כללי אם את לא רוצה לשרוף שעות על באגים בכלים תכנותיים שאת משתמשת - כשאת עובדת עם קוד, תימנעי (לחלוטין) מרווחים (ואותית שאינן באנגלית) במסלולים של התיקיות שלך. זה כולל גם את שם המשתמש שלך במערכת ההפעלה אם את רוצה לשים קוד בשולחן העבודה או בתיקיות כמו my documents כי הן כוללות את שם המשתמש.

יורי

בתגובה ל: יורי פלדמן

על ידי אלינור גינזבורג בתאריך

קודם כל תודה רבה,

אני ניסיתי לרשום לפי התבנית שמוצגת באתר וכתבתי את הדבר הבא: (אם הבנתי נכון את המשמעות של כל חלק)

שמרתי את הקבצים בתיקייה ex0 בUsers וכך אני לא צריכה לעבור דרך Elinor G

עכשיו הגעתי למצב שבו זה באמת מבקש ממני להזין סיסמה, אבל אני לא מצליחה לכתוב לו שום דבר. אני לא מצליחה לראות בהערות שום דבר שיכול לרמוז על הבעיה. יש עוד אופציה להעלת הקבצים בדרך אחרת? או ששוב כתבתי לא נכון?

זה לא כל מה שהיה רשום לי אבל אלו ההערות החדשות שקיבלתי... אם אתה לא רואה את הבעיה אגש בראשון לסדנה.

תודה רבה על העזרה

בתגובה ל: אלינור גינזבורג

על ידי יורי פלדמן בתאריך

היי

תראי מה כתבת בפקודה

למה יש טילדה לפני ex0? למה בכתובת המטרה כתובה תיקיית הבית של משתמש mtm?

הפורמט פשוט scp source target

target חייב להיות מיקום שיש לך הרשאות לכתוב אליו. התיקייה  ~mtm היא תיקיית הבית של משתמש mtm. את לא תוכלי לכתוב לשם..