שאלות תרגיל בית 0

שבר הוא קלט חוקי

שבר הוא קלט חוקי

על ידי עדן קאסם בתאריך
מספר תגובות: 13

האם קלט של שברים נחשב לחוקי או רק מספרים שלימים ?

בתגובה ל: עדן קאסם

תשובה ל: שבר הוא קלט חוקי

על ידי יורי פלדמן בתאריך

היי

התוכנית צריכה לקלוט מספרים שלמים ולהודיע על שגיאה אם יש בעיה. 

בתגובה ל: יורי פלדמן

על ידי קרולין ג'ובראן בתאריך

כלומר שהמשתמש מכניס רק מספרים שלמים ? 

בתגובה ל: קרולין ג'ובראן

על ידי יורי פלדמן בתאריך

על ידי שלי מאיר בתאריך
אני הבנתי מהשרשור כאן שצריך להדפיס שגיאה במידה ומוכנס קלט שהוא שבר, למשל 1.2, אבל כשהרצתי את הקלט הזה בתוכנית שלכם (mtm_sol) זה פשוט התייחס ל1.2 כמספר שלם- 1.
ככה זה אמור להיות?
בתגובה ל: שלי מאיר

על ידי יורי פלדמן בתאריך
אתם נבדקים מול התוכנית, אז כן.

על ידי מור פילו בתאריך
שלי זה לא המצב ב(mtm_sol). שימי לב שאלא אם הקלט שבר הוא בקלט האחרון - התוכנית אכן מגדירה זאת כinvalid.

על ידי סער אוזנר בתאריך
לפי מה שהבנתי מתשובתך, במידה ולאחר בקשת גודל הקלט מוזן לתוכנית גודל 3.5 היא אמורה להדפיס Invalid size ולסיים.
אך בהרצת קובץ mtm_sol היא מדפיסה
Enter numbers
Invalid numbers
1. האם יש צורך לשנות את התוכנית שלי על מנת שתתאים לקובץ פתרון או להשאיר את הבדיקה האם הקלט הוא שבר?
2. השפעת בדיקה זו גם משנה את הפלט במידה ומוזן גודל הקלט ולאחריו נגמר המסמך (ללא קליטת מספרים) האם יש להתייחס למקרה זה?
בתגובה ל: סער אוזנר

על ידי יורי פלדמן בתאריך
היי
אנא ראה את ההודעה האחרונה שלי בשרשור (בתחתית העמוד) - תוכנית הדוגמה היא לעזר בלבד, אין דרישה לתאום אותה, אלא את התרגיל
אני גם מציע לא להסתבך - ראה הודעות קודמות בפורום (וגם בגוף התרגיל: כתוב התוכנית קולטת מספר שלם. לשם מה להסתבך?)

על ידי סער אוזנר בתאריך
כי בסתירה לכך, בשרשור הזה גם כתבת שהתוכנית צריכה להודיע על שגיאה במידה ויש, וגם שאנחנו נבדקים מול התוכנית.
ממליץ במידה ואתם יכולים לערוך את השרשור ולמחוק את הסתירות כי הן יוצרות בילבול.
תודה, על העזרה :)
בתגובה ל: סער אוזנר

על ידי יורי פלדמן בתאריך
שים לב - התוכנית אכן צריכה להודיע על שגיאה אם יש (וכך גם בתרגילים הבאים).
זה לא סותר את הדבר השני שהזכרת, או את שאר התשובות..

על ידי הדר רוטשילד בתאריך
למה זה לא סותר?
במצב שאנחנו מכניסים במספר האחרון שבר, מצד אחד כתבת שיש להודיע על שגיאה, ומצד שני כתבת שאנחנו נבדקים מול התוכנית, שהיא אינה מודיעה על שגיאה.
בתגובה ל: עדן קאסם

על ידי יורי פלדמן בתאריך
אין דרישה שתתאמו באופן מושלם את הפלט של התוכנית בכל מקרה ומקרה איזוטרי - תחשבו אם יש טעם שתבזבזו על זה זמן.

הפלט צריך לתאום את הדרישה במסמך התרגיל ובמקרי הבדיקות לדוגמא (וחלק מזה זה להבין מה כתוב בתרגיל ולחזות ולפתור בעיות / משמעויות מבחינת המימוש - בפירוש חלק מהתרגיל).
במקרים שלא מכוסים ע"י המסמך (כי זה לא פשוט / אפשרי ובד"כ גם לא כ"כ מעניין לכסות את הכל) - התוכנית שלכם צריכה להתנהג בצורה סבירה על פי מה שנלמד בקורס (וגם זה חלק מהתרגיל).

זה בדיוק יהיה המצב גם בתרגילים הבאים - רק אלו יהיו הרבה יותר ארוכים וללא תוכנית דוגמה.