שאלות תרגיל בית 0

הורדת ציון על דליפות זכרון

הורדת ציון על דליפות זכרון

על ידי בן גבאי בתאריך
מספר תגובות: 1

נמצאו דליפות זכרון בתוכנית שלי בחלק 1, אך הפלט היה זהה וגם הבילד עבר בהצלחה. מתוך 8 טסטים (2 של חלק 2 ו6 של חלק 1) נמצאו ב4 טסטים דליפות זיכרון.

אך בכל 8 הטסים הפלט היה כמצופה והבילד עבר בהצלחה.

הציון שקיבלתי היה: 50.

איך יכול להיות שאם יש דליפות זכרון אתם נותנים 0 על טסט... בעיקר בהתחשב בזה שלא למדנו איך לבדוק דליפות זכרון בחלק זה של הקורס עדיין, בתור אחד שרגיל לכתוב בשפת תכנות שונה שבה יש garbage collector לצערי שכחתי לשחרר הקצאות. אני מסכים אמנם שזה טעות שדורשת הורדת ציון אבל יש סיכוי שהייתה טעות בחישוב ציון או שאתם באמת מורידים את כל הציון על דליפת זכרון בתרגיל בית הזה??

בתגובה ל: בן גבאי

תשובה ל: הורדת ציון על דליפות זכרון

על ידי יורי פלדמן בתאריך

היי

ההודעה לגבי פרסום הציונים באתר מפרטת בדיוק את המדיניות בקורס. באופן כללי הקורס אינו אלגוריתמי אלא מתמקד בדיוק בנושאי תכן מערכת כך שניהול נכון של משאבים (בפרט זיכרון) הוא הליבה ולא האלגוריתם, שהוא טריויאלי יחסית למה שנלמד במבוא לשפת C לדוגמא. לכן גם טוחנים את הנושא עד דק במצגות של התרגולים.
גם, כפי שמופיע בתשובה קודמת, לא נדרשתם לאתר דליפות זיכרון בתרגיל (הקוד שסופק ללא דליפות), אבל כן - לא לכתוב דליפות בעצמכם (וכך גם בהמשך, רק זה יהיה הרבה יותר קשה, אלא אם עובדים באופן מסודר כפי שנלמד ובודקים את התוכנית כמו שצריך).
מזכיר גם שעד יום שני פתוחה הגשה חוזרת, בהורדת 10 נק'.

יורי