שאלות תרגיל בית 0

unix2dos

unix2dos

by יונתן נחום -
Number of replies: 3

שלום,

הפקודה unix2dos/dos2unix לא ברורה לי. אני משתמש בה על כל קובץ טקסט שאני מעלה לשרת? כולל קבצי קוד? ואם כן אז אני מעלה את הקובץ קוד לשרת מפעיל את הפקודה dos2unix עושה את הפעולות הנדרשות ובקובץ zip אני שם את הקובץ שעבר המרה או שאני ממיר חזרה לunix2dos? 

תודה

In reply to יונתן נחום

תשובה ל: unix2dos

by יורי פלדמן -
היי
הפקודה בסך הכל מתרגמת סיומות שורות בקבצי טקסט. התוכנות שרצות/מותקנות ב-unix מניחות סיומות של unix ואלה שרצות ב-windows הרבה פעמים יודעות לעבוד רק עם סיומות של windows, מכאן שצריך להריץ כדי להתאים את קבצי הטקסט למע'פ שעובדים עליה.
In reply to יורי פלדמן

by מור פילו -
מצטרפת לשאלה - אני לא ממש מבינה מתי מקלידים את הפקודה אם אני מבצעת את ההעברות באמצעות SFTP בממשק של mobaXterm- מה המשמעות של זה בתהליך העברת הקבצים ? תודה רבה
In reply to מור פילו

by יורי פלדמן -
לדעתי המשמעות שהעתקת את הקובץ "כמו שהוא". אלא אם כן mobaxterm מזהה ספציפית קבצי טקסט ומפעיל עליהם תיקון סיומות (נשמע לא ככ סביר נכון? למרות שלא בלתי אפשרי) - את צריכה להתאים את הסיומות בנפרד, ידנית (ע"י שימוש בפקודה).
בכל אופן אפשר להפעיל את הפקודה יותר מפעם אחת (דהיינו פעמיים ברצף unix2dos או הפוך) בלי שזה "יקלקל" את הקבצים אז מקסימום מריצים עוד פעם כדי להיות בטוחים..