שאלות תרגיל בית 1

recipe for target 'all' failed

recipe for target 'all' failed

על ידי איתי סלפיאן בתאריך
מספר תגובות: 6

היי, לאחר שביצעתי שינויים בקובץ election.c בפרויקט, צצה לי שגיאה שלא מאפשרת לי לעשות Build, בקובץ הMakefile, בה רשום recipe for target 'all' failed. ניסיתי לגגל ולא מצאתי תשובה מדויקת למה זה קרה ואיך ניתן לטפל בתקלה. אשמח לסיוע, מצורף screenshot של השגיאה.

צרופה cmake_error.JPG
בתגובה ל: איתי סלפיאן

תשובה ל: recipe for target 'all' failed

על ידי אורטל כהן בתאריך
היי,
לא נתקלתי בשגיאה זאת.
האם זה makefile הנוצר על ידי קובץ cmake? (נראה כך דרך אגב)
אם כן יכול להיות שעתה השורות שכתבת ב-cmake לא נכונות.
הייתי גם מנסה למחוק את תיקיית ה-build (ולגבות אותה לפני במקום אחר) - אולי זה גם אחד לגורמים לבעיה.
בתגובה ל: אורטל כהן

אכן זה נוצר באופן אוטומטי על ידי cmake. מחקתי פעם אחת את התיקייה, לאחר מכן עשיתי configure, ואז build והשגיאות נעלמו. לאחר מכן השגיאות קפצו פעם נוספת, ועכשיו מחיקת התיקייה לא עוזרת. ישנה דרך להיחלץ מהמצב הזה? השגיאות לא מאפשרות לי להמשיך לדבג את הקוד.
תודה!

מה שפתר לי בינתיים את הבעיה היא כשאני פותח את vscode לעשות קליק ימני על האייקון וללחוץ Run as admin, מוזמנים לנסות אם נתקלתם בזה. הבעיה הייתה בהרשאות במחשב שלי ככל הנראה.

על ידי אורטל כהן בתאריך
בתגובה ל: אורטל כהן

לצערי התקלה חוזרת על עצמה. מחיקת תיקיית build והפעלת vscode כאדמין הם פתרונות זמניים, ולאחר כחמש דקות שוב אותן התקלות חוזרות להופיע. לצערי גם שני מתרגלים שונים לא הצליחו לסייע. יש לך כיוון מה עוד יכול לגרום להופעה של שגיאה כזו?

על ידי אורטל כהן בתאריך
היי,
תחת ההנחה שיש לך קובץ cmake תקין ועובד - יכול להיות שהפתרון הוא כמו בפוסט הבא:
https://stackoverflow.com/questions/44167230/why-doesnt-my-makefile-interpolate-an-expression-in-a-command