שאלות תרגיל בית 1

ערעור על חלק יבש שאלה 1

ערעור על חלק יבש שאלה 1

על ידי מרים אלפין בתאריך
מספר תגובות: 1

 

ברצוננו לערער על ההערה שקיבלנו לגבי קטע קוד זה (מצורפת תמונה בקובץ). תחילה נציין שכל התנאים הם תנאים של מקרים משלימים אחד של השני ולכן הפורמט מדגיש עובדה זו ועוזר לקורא להבין שהתנאים קשורים זה לזה, בעוד שאם היינו מפצלים את התנאים ללולאות if else, היה ניתן לחשוב שאלו תנאים העומדים בפני עצמם

ושהשמה מתנאי אחד יכולה לדרוס השמה מתנאי אחר.

מכיוון שלא מצאנו במסמך code conventions הוראה לא לכתוב תנאים בצורה הזאת, חיפשנו בכל מיני פורומים שבהם דנים בסגנון של קוד- ספציפית לגבי האופרטור הטרנרי ומצאנו כי סגנון מקובל אחד הוא הסגנון בו השתמשנו, תמונות משני פורומים כאלה: (התמונות לא הועתקו אז צירפתי מסמך)

 

ושם דיברו על כך שבמקרה והתנאים קצרים, הפורמט יכול דווקא לעזור בקריאות הקוד. לדעתנו זה המקרה בקוד שלנו מכיוון שהתנאים אצלנו הם קצרים וכאמור משלימים אחד של השני, וצורת הכתיבה מעבירה למי שיקרא את הקוד, את ההיררכיה שיצרנו של מי נחשב "smaller".

בתגובה ל: מרים אלפין

תשובה ל: ערעור על חלק יבש שאלה 1

על ידי אורטל כהן בתאריך
היי,

כפי שנכתב, הקוד מאוד לא ברור ומקשה למי שקורא את הקוד להבין מה נאמר ומה רציתם שיתרחש בקטע קוד זה וגם לא מובן מה בדיוק התנאי.
אכן ישנם מקרים הם ניתן לכתוב תנאי טרינארי, אולם ממה שאני רואה התנאים עצמם לא היה ברורים והצירופים שלהם לקוד טרינארי מאוד מקשה על קריאות הקוד.